foto główne jakub jasiński

Jakub Jasiński

Absolwent Wydziału Lekarskiego, kierunku lekarsko-dentystycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Certyfikowany lekarz implantolog.

Członek licznych renomowanych międzynarodowych organizacji takich jak Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne (PSI), International Congress of Oral Implantologists (ICOI), Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie (DGOI), Ogólnopolskie Stowarzyszenie Implantologii Stomatologicznej (OSIS), Polskieg Towarzystwo Stomatologii Laserowej (PTSL). Konsultant medyczny szwajcarskiego systemu implantologicznego TRI Dental Implants, autoryzowany implantolog systemów: Astra Tech Dentsply i Dentium.

Swoją wiedzę systematycznie poszerza, uczestnicząć w licznych krajowych oraz zagranicznych sympozjach, kursach i szkoleniach podyplomowych z zakresu impantologii, implantoprotetyki i chirurgii regeneracyjnej tkanek twardych i miękkich w obrębie jamy ustnej. Absolwent autorskiego podplomowego programu Periodonologiczno - Implantologicznego (2015-2018r) profesora Markusa Huerzelera - światowego leadera w zakresie plastycznej mikrochirurgii jamy ustnej. Absolwent rocznego podyplomowego programu z zakresu Implantoptoretyki (Implant Prosthodontic Program MPI-UNC) odbywającego się w Śródziemnomorskim Instytucie Protetycznym w Castellon - Hiszpania oraz na Uniwersytecie Północnej Karoliny, Chapel Hill, USA (2018-2019 r).

Od ponad 10 lat pasjonuje się i wykorzystuje w leczeniu pacjentów fibryny bogate w czynniki wzrostu (osocze bogatopłytkowe), prowadząc obecnie badania kliniczne na temat wpływu fibryny bogatopłytkowej na procesy regeneracyjne kości wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba.

W Tatrzańskim Centrum Stomatologii Estetycznej i Implantologii, specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej, plastycznej chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej i implantologii. Wykonuje również zabiegi z zakresu medycyny estetycznej twarzy z wykorzystaniem płynnych fibryn bogatopłytkowych.